Untitled Document
Dzisiaj: Data pl v0.2 - by KESS sobota, 21 lipca 2018 r.    Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
PL EN GER FRA ITA ESP

ASYSTENT DYRYGENTA I DRUGI DYRYGENT CHÓRU

Ks. GRZEGORZ PIEKARZ urodził się w 1970 roku w Porębie Spytkowskiej k. Brzeska. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w latach 1990-96 w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i uzyskał stopień magistra teologii. W trakcie studiów teologicznych ukończył z wyróżnieniem Średnią Szkołę Muzyczną w Tarnowie (1996) w klasie organów dr Mieczysława Tulei. W 1996 r. otrzymał święcenia kapłańskie. W latach 1996 - 1999 pracował jako wikariusz w Bochni w parafii św. Pawła Apostoła, gdzie założył i prowadził dziewczęcy chór parafialny Schola Sancti Pauli (obecnie Puellae Sancti Pauli). W latach 1999-2004 studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w dwóch specjalnościach: dyrygentura chóralna - klasa prof. Jerzego Kurcza; oraz Muzyka kościelna - klasa organów dr hab. Krzysztofa Latały. Uczelnię tę ukończył w 2004 r. uzyskując dyplom magistra sztuki z oceną celującą. W tym samym czasie studiował na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W 2001 roku uzyskał stopień licencjata teologii, a w styczniu 2006 stopień doktora teologii z zakresu historii liturgii. Pracę doktorską na temat Wkład Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie w rozwój muzyki kościelnej w Polsce pisał pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Stefana Koperka na Wydziale Teologicznym PAT. W 2006 roku ukończył podyplomowe studium chórmistrzowskie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Jeszcze w czasie studiów współpracował z Chłopięcym Chórem Katedralnym Pueri Cantores Tarnovienses. Uczestniczył w wakacyjnych obozach szkoleniowych chóru, kilkakrotnie wyjeżdżał z chórem na tournee zagraniczne jako akompaniator, podczas których prezentował także solową muzykę organową w kilku miastach Europy: Lyon, Rzym, Bolonia, Stuttgart, Saarbrücken, Bonn, Ulm, Barcelona.
Od września 2005 roku jest dyrektorem Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie i kierownikiem Referatu Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. 7 lutego 2006 r. został mianowany przez biskupa tarnowskiego asystentem dyrygenta Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses i drugim dyrygentem zespołu. Prowadzi także emisję głosu z głosami męskimi. Jest sekretarzem zarządu Polskiej Federacji Pueri Cantores oraz członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.
Od września 2007 roku z chórem współpracuje p. mgr Agnieszka Stańczyk.

Aktualności:

Zapraszamy na KONCERT